1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Никола Груевски
Фотографија: picture-alliance/AP Photo/Z. MatheФотографија: picture-alliance/AP Photo/Z. Mathe

Никола Груевски

Роден на 31 август 1970 година во Скопје, Груевски е македонски политичар и економист, и поранешен премиер и министер во повеќе влади на ВМРО-ДПМНЕ.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе