Грандиозен пречек на германските светски фудбалски прваци во Берлин | Сите содржини | DW | 15.07.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Грандиозен пречек на германските светски фудбалски прваци во Берлин

Германската победничка екипа во Берлин беше пречекана од над половина милион навивачи. Пред Бранденбуршката порта беше прославена првата светска титула по 1990 година.

Прочитај го и ова