Браун во САД | Вести | DW | 30.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Браун во САД

*

Британскиот премиер Гордон Браун денеска во Кемп Дејвид, САД, разговара со американскиот претседател Џорџ Буш. Воочи заминувањето на првата официјална посета на САД, Барун изјави дека односите со Вашингтон се од најважно значење за Лондон. Двајцата политичари ќе разговараат за ситуацијата во Ирак, Авганистан и разврската околу прашањето за статусот на Косово.