Бан Ки Мун во Израел | Вести | DW | 25.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Бан Ки Мун во Израел

Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун пристигна во прва посета на Израел во обид да го придвижи мировниот процес. Првиот човек на светската организација во текот на денов ќе разговара со палестинскиот лидер Махмуд Абас, а утре ќе се сретне и со египетскиот премиер Ехуд Олмерт. Бан по синоќешната средба со египетскиот министер за одбрана Амир Перец изјави дека нема намера да се сретне со палестинскиот премиер Исмаил Ханија и други преставници на Хамас.