Ал Каеда ја презеде одговорноста за нападот во Алжир | Вести | DW | 12.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ал Каеда ја презеде одговорноста за нападот во Алжир

*

Ал Каеда ја презде одговорноста за самоубиствениот атентат во Алжир во кој загинаа 10 војници, а уште 35 лица беа повредени. Вчерашниот напад се случи пред касарна во провинцијата Кабили, и на само еден ден пред почетокот на африканските игри кои се најголемиот спортски настан на континентот.