Верховна Рада просить КС оцінити законопроекти про скасування недоторканності | Політика й економіка | DW | 19.10.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Політика й економіка

Верховна Рада просить КС оцінити законопроекти про скасування недоторканності

Верховна Рада направила на розгляд Конституційного суду два законопроекти про скасування депутатської недоторканності. Один з них вніс президент України, інший - 158 народних депутатів.

Під час одного із засідань у Верховній Раді (архівне фото)

Під час одного із засідань у Верховній Раді (архівне фото)

Верховна Рада включила до порядку денного сесії та спрямувала до Конституційного суду (КС) для висновків президентський законопроект (№7203) про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів. Відповідний проект постанови на пленарному засіданні в четвер, 19 жовтня, підтримали 336 народних депутатів, передає інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна".

Так само у Верховній Раді підтримали внесення до порядку денного сесії та спрямування на розгляд Конституційного суду депутатського законопроекту (№6773) щодо скасування недоторканності народних депутатів. За відповідний проект постанови проголосували 328 парламентарів.

У разі ухвалення президентського законопроекту, зі статті 80 Конституції буде вилучено норму, згідно з якою народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність. Також із Конституції вилучається норма, котра забороняє притягувати до кримінальної відповідальності, затримувати або заарештовувати народних депутатів без згоди Верховної Ради. Аналогічні положення містить проект закону, який був внесений до Верховної Ради в липні поточного року більше ніж 150 народними депутатами.

За своєю суттю законопроекти №7203 та №6773 відрізняються лише тим, що згідно з президентською ініціативою, зміни до Конституції в частині скасування недоторканності мають набути чинності 1 січня 2020 року.

Згідно з положеннями Основного закону, законопроекти щодо внесення змін до Конституції розглядаються Радою за наявності висновку Конституційного суду, що вони не суперечать Основному закону. Після отримання висновків КС, парламент може попередньо схвалити, прийнявши в першому читанні такий законопроект не менше ніж 226 голосами. Уже на наступній черговій сесії парламент може голосувати за нього для ухвалення в цілому. Для цього знадобиться не менше ніж 300 голосів парламентарів. Саме така процедура встановлена Конституцією.

Законопроект про створення Антикорупційного суду відкликали

Тим часом автори законопроекту про створення Антикорупційного суду відкликали його. Про це повідомив співавтор законопроекту, заступник голови фракції "Самопомочі" Єгор Соболєв, передає інформагенція "Українські новини". Депутат продемонстрував журналістам заяву про відкликання цього законопроекту, підписану всіма 6 його авторами.

Крім Соболєва, ініціаторами законопроекту були депутати Мастафа Найєм, Світлана Заліщук, Сергій Лещенко (усі - "Блок Петра Порошенка"), Іван Крулько ("Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"), а також заступниця голови Ради Оксана Сироїд. Про рішення відкликати законопроект його автори заявили ще напередодні.

Представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко вже заявила, що глава держави схвалює рішення ініціаторів документа відкликати його. Раніше президент був готовий зустрітися з авторами законопроекту та обговорити з ними можливість відкликання документа, щоб потім внести на розгляд Ради власний законопроект.

Раніше Венеціанська комісія закликала Порошенка внести у Верховну Раду законопроект про створення Антикорупційного суду з урахуванням рекомендацій комісії.

Депутатська недоторканність: як з цим у Європі та США (17.10.2017)

Протести під Верховною Радою: на що готові учасники акції? (17.10.2017)

Аудіо й відео до теми