1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ПатувањеГерманија

Три факти за Бранденбуршката порта кои не сте ги знаеле

Јанис Хектор
8 мај 2024

Бранденбуршката порта во Берлин е еден од најпознатите објекти во германската престолнина. Но овие три факти за нејзината историја сигурно не ви се познати.

https://p.dw.com/p/4fcGy