1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ПатувањеЕвропа

Топ 3: најпосетуваните градови во Европа

Никол Мајснер
24 октомври 2023

Патувањето низ Европа во моментов е многу популарно. Но, кои градови имаа најмногу посетители во 2022 година?

https://p.dw.com/p/4XxNc