1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
КонфликтиИзраел

Судбината на младите Израелци, исчезнати по нападот на Хамас

Лаура Бехерт
12 октомври 2023

Дојче Веле разговараше со семејствата и пријателите на младите луѓе кои исчезнаа по нападот на милитантите од Хамас врз музичкиот фестивал Супернова во Израел.

https://p.dw.com/p/4XRsH