1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
КонфликтиИзраел

Агонијата на семејствата на заробените Израелци продолжува

Анвар Ашраф
3 ноември 2023

Додека воениот судир на Блискиот Исток се интензивира, стотици Израелци сè уште ги чекаат своите најблиски кои беа киднапирани од милитантите на Хамас за време на терористичкиот напад на 7 октомври. Ела Бен Ами е една од нив.

https://p.dw.com/p/4YMMO