1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Пливање низ отпад

Садаф Џавдани Хаји
29 јули 2022

Замислете како пливате низ река од микропластика. Професор по хемија плива низ десет различни европски земји за да ја подигне свеста за загадувањето на водата во реката Дунав. Кај Белград - морал да го прекине предизвикот.

https://www.dw.com/mk/plivane-niz-otpad/video-62638017
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Зградата на владата на Република Северна Македонија

Инаетот како главен енергенс

Mazedonien DW-Korrespondentin aus Skopje, Katerina Blazevska
Катерина Блажевска
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница