1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

На пат околу светот со соларна енергија

Жозефин Гинтер
30 ноември 2022

Швајцарецот Луис Палмер е на пат околу светот со возило на соларна енергија, т.н. соларна пеперутка. На патувањето среќава луѓе кои исто така се ангажираат за заштита на климата. #dweuromaxx

https://p.dw.com/p/4KIWe