1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Млад Албанец во кампања против иселувањето од земјата

Мелиса Брамка | Викторија Милевска | Флоријан Шмиц
30 ноември 2022

Можел да биде професионален фудбалер во Германија, но Шуќури Муртолари решил да се врати во Албанија. Додека многу од неговите сонародници бараат подобра иднина во странство, Муртолари е решен да ги убеди да останат. #dw_BalkanBooster

https://p.dw.com/p/4KGFD