1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
КонфликтиГерманија

Како во Германија се реагира на теророт во Израел

Џенифер Греам
10 октомври 2023

Мнозински изрази на солидарност со Израел, како во германското општество, така и во државниот врв и политиката, по нападот без преседан на терористите на Хамас врз Израел. Но, на германските улици, беа прославувани постапките на Хамас, што беше жестоко критикувано во јавноста.

https://p.dw.com/p/4XLbI