1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ПанорамаГлобално

Како дроновите можат да помогнат во борбата против шумските пожари

Јанина Семенова
9 август 2022

Пожарникарите често ги ризикуваат своите животи во борбата со шумските пожари. Дали беспилотните летала можат да ги поддржат во борбата против огнената стихија?

https://www.dw.com/mk/kako-dronovite-mozat-da-pomognat-vo-borbata-protiv-sumskite-pozari/video-62753691
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Балкански земји, како Србија и Северна Македонија - преку Бугарија ќе можат да добиваат азербејџански гас кој е поевтин од рускиот

Македонски приклучок до „новата епоха“

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница