1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ПолитикаИзраел

Израелската полиција упадна во џамијата Ал-Акса

5 април 2023

Жестоки судири меѓу израелската полиција и Палестинци кои се забарикадирале во џамијата Ал-Акса во Ерусалим, Над 300 Палестинци биле уапсени, а двајца израелски полицајци се повредени.

https://p.dw.com/p/4PjKO
Прескокни го блокот Повеќе на оваа тема