1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Природа и животна срединаСоединети Американски Држави

Гром во рибарски брод

31 мај 2024

На фотографијата е фатен моментот кога гром удира во рибарско бротче во пристаништето Бедфорд во САД.

https://p.dw.com/p/4gU3g
Гром удира во рибарско бротче во пристаништето Бедфорд, САД
Гром удира во рибарско бротче во пристаништето Бедфорд, САД Фотографија: Peter Pereira/The Standard-Times/AP/picture alliance

Бурите и невремињата во последно време, како што се најновите поплави, не ја погодуваат само Европа, туку и источниот брег на САД. Објективот на камерата фатил удар на гром во едно рибарско бротче во пристаништето Бедфорд, во американската сојузна држава Масачусец.