1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Александар Вучиќ
Фотографија: OLIVER BUNIC/AFP/Getty Images

Александар Вучиќ

Тема

Александар Вучиќ е српски политичар, роден на 5 март 1970 година. На 31 мај 2017 избран е за претседател на Република Србија.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе