1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Србија: „Заробени во спирала на насилство“

Идро Сефери
16 јуни 2023

Десетици илјади граѓани на Србија повеќе од еден месец протестираат против насилството во земјата. Власта засега не ги слуша.

https://p.dw.com/p/4Sejr