1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Здравје

99-годишната Елза ја преживеа короната

12 септември 2020

99-годишната Елза има преживеано две светски војни. Сега преживеа и Ковид-19. Што е полошо - пандемијата или војната? Војната, вели таа.

https://www.dw.com/mk/99-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B5%D0%BB%D0%B7%D0%B0-%D1%98%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0/video-54899987
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Енергетската криза во фокусот на македонската политика

Мицкоски: И јавните претпријатија на регулираниот пазар

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница