1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
12 фотографии
Керстен Книп
18 април 2018
https://p.dw.com/p/2wGA3
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Хатај Турција Земјотрес

Бројот на жртвите од земјотресот надмина 11.000 луѓе

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница