1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Кога надојдената вода носеше сѐ пред себе

Ана Арсеновска-Зафирова
26 ноември 2022

Сеќавањата на пензионираниот инженер Димитар Белчев за скопската поплава во 1962 година се сѐ уште свежи. Тој не ги заборава деновите кога надојдената вода носеше сѐ пред себе.

https://p.dw.com/p/4K4sc