Ќе се бара решение за визите за Албанците | Македонија | DW | 12.01.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Ќе се бара решение за визите за Албанците

Македонската влада, на наредната седница, ќе ги разгледува мерките за надминување на ситуацијата што настана со новиот закон за престој на странци во земјата, најави владиниот портпарол, Ивица Боцевски.

default

Македонската влада ќе бара решение

Законот предизвика негодување во Албанија, чии граѓани мора да одат по македонски визи во амбасадата во Тирана, наместо, како досега, да ги добиваат на граничниот премин.