Штајнмаер предупредува на опасноста од Студена војна | Вести | DW | 23.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Штајнмаер предупредува на опасноста од Студена војна

*

Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнамер предупреди на можноста од сериозни конфликти на северниот пол со оглед на промените на климата. Поради подобрите можности за пристап до резервите за нафта и гас таму мора да се спречи студена војан изјави Штајнамер на еден собир во Берлин.