Цената на нафтата достигна 90 долари за барел | Вести | DW | 19.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Цената на нафтата достигна 90 долари за барел

*

Цената на нафтата на светските берзи за првпат го надмина психолошкиот праг од 90 долари за барел, јавуват агенциите. Лесната сурова нафта која стасува за доставување во текот на ноември синоќа достигна 90,02 доалри на електронското тргување на њујоршката берза, пред да се врати на околу 80,60 долари.