Фудбал | Вести | DW | 11.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Фудбал

*

Актуелниот германски фудбалски првак, Штутгарт, го пропушти посакуваниот сјаен старт во новата фудбалска сезона. Во првиот натпревар од Бундеслигата, Штутгарт мораше да се задоволи со нерешен резултат против Шалке од 2:2.