Фудбал - УЕФА | Вести | DW | 27.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Фудбал - УЕФА

Вердер Бремен загуби во првиот натпревар од полуфиналето на купот на УЕФА. Еспањол Барселона го победи Вердер со 3:0. Резултатот остава само минимални шанси за Вердер сепак да стигне до финалето на купот на УЕФА, кое ќе се одржи на 16 мај во Глазгов. Во вториот полуфинален натпревар, екипата на Осасуна беше подобра од Севиља и постигна победа со 1:0.