Фудбал – УЕФА | Вести | DW | 04.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Фудбал – УЕФА

Вердер Бремен ја пропушти шансата да се пласира во финалето на купот на УЕФА. Германскиот прволигаш загуби од Еспањол Барселона со 1:2. Првиот натпревар во Барселона Вердер го загуби со 0:3. Еспањол Барселона во финалето игра со тимот на Севиља, кој во полуфиналето беше подобар од Осасуна.