Фудбал – резултати | Вести | DW | 21.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Фудбал – резултати

*

Во десеттото коло на германската сојузна лига се постигнати следниве резултати:

Бремен – Берлин 3 спрема 2

Леверкузен – Дортмунд 2 спрема 2

Нирнберг – Франкфурт 5 спрема 1

Хамбург – Штутгарт 4 спрема 1

Росток- Шалке 1 спрема 1 и

Бохум – Минхен 1 спрема 2. На тој начин, се уште непобедениот во оваа сезона Баерн од Минхен, останува суверено на врвот следен од Бремен и Хамбург кои имаат по шест бодови помалку.