Фудбалот главна преокупација во Македонија | Теми | DW | 08.05.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми

Фудбалот главна преокупација во Македонија

Фудбалот, кошарката и ракометот изминативе денови доминираа во македонската спортска јавност. Во меѓународни рамки македонскиот ракомет доби уште едено признание: организација на европското ракометно првенство за младинки во 2009 година.

Фудбалски натпревар

Фудбалски натпревар