Фотографија на денот: Македонскиот навивач во Загреб | Северна Македонија | DW | 18.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Фотографија на денот: Македонскиот навивач во Загреб

Кој не навивал, не знае како е кога по мачните секунди на исчекување, сфаќаш - победа! Овој македонски навивач е на неколкуте фотографии на германската агенција ДПА од натпреварот #GERMKD. Неговиот израз кажува сѐ!

     

Реклама