Уапсени Мароканци осомничени за тероризам | Вести | DW | 22.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Уапсени Мароканци осомничени за тероризам

*

Во антитерористичка акција на италијанската полиција во градот Перуџа се уаспени тројца Мароканци, меѓу нив и еден имам. Тие наводно котистеле една џамија во градот како логор за обука на терористи. Се води истрага против уште 20 други лица кои редовно ја посетувале џамијата,