Спојување на левицата во Германија | Вести | DW | 26.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Спојување на левицата во Германија

Планираното основање на нова партија на левицата во Германија, е речиси стопроцентно завршено. На паралелни партиски собири Партијата на левицата ПДС и ”Изборната алтерантива за работа и социјална праведност” ВАСГ, го одобрија договорот за фузирање. Сега базата треба да го каже последниот збор, но согласноста за спојување важи како сигурна.