Собранието ја потврди мерката притвор за Бучковски | Македонија | DW | 21.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Собранието ја потврди мерката притвор за Бучковски

Со гласовите на парламентарното мнозинство вчера беше потврдена одлуката на Комисијата за деловнички и мандатно имунитетни прашања за одредување мерка притвор на екс премиерот Владо Бучковски.

default

.

СДСМ не присуствуваше на гласањето,а седницата ја напуштија и пратениците од ЛДП и од ДУИ.Претходно,Бучковски тврдеше дека е подготвен и писмено да се откаже од пратеничкиот имунитет и обвини дека станува збор за селективна борба против организираниот криминал.

Реклама