Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Светско првенство во фудбал- Русија 2018

Сите информации за Светското фудбалско првенство во Русија 2018 на едно место.

Русија за првпат ја доби шансата да го организира фудбалскиот Мундијал. Домаќините инвестираа стотици милиони долари во изградба на нови стадиони и инфраструктура за самитот на најдобрите светски фудбалски репрезентации. На 21. смотра на најдоброто од фудбалот се натпреваруваат 32 репрезентации од 14 јуни до 15 јули.

Покажи повеќе написи