САД: синџир од раце за спасување животи | Панорама | DW | 02.08.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

САД: синџир од раце за спасување животи

Група жители на Еликот сити во американската сојузна држава Мериленд ѝ го спасија животот на една сограѓанка чиј автомобил беше зафатен од водената стихија. Во поплавите загинаа две лица.

Гледај видео 01:18

САД: синџир од раце за спасување животи

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама