Претседателот на ФИФА во Македонија | Теми | DW | 15.11.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми

Претседателот на ФИФА во Македонија

Првиот човек на Светската фудбалска федерација во Струмица свечено ја предаде во употреба новата јужна трибина на фудбалскиот стадион „Младост„,во што ФИФА инвестираше 400 илјади долари

Јозеф Сеп Блатер

Јозеф Сеп Блатер