Пакистан – обид за атентат | Вести | DW | 06.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Пакистан – обид за атентат

*

Пакистанскиот претседател Первез Мушараф преживеа уште еден обид за атентат. Според информации од пакистанските сили за безбедност непознати сторители стрелале врз авионот на претседателот. Нејасно е дали најновиот обид за атентат е поврзан со престрелките што веќе три дена се водат меѓи пакистанските сили за безбедност и забарикадираните исламисти во една џамија во градот Исламабад.