Оценката за изборите преодна, неправилностите мора да се санкционираат | Теми на денот | DW | 07.07.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Оценката за изборите преодна, неправилностите мора да се санкционираат

Изборите во Македонија добија преодна оценка од меѓународната заедница и набљудувачите иако беа регистрирани одредени неправилности. Странските дипломати во земјата бараат санкции за сторителите за во иднина да нема вакви појави.

Македонскиот парламент

Македонскиот парламент

Реклама