„Откријте ја Македонија“ во Франкфурт | Панорама | DW | 14.10.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

„Откријте ја Македонија“ во Франкфурт

На Саемот на книгата во Франкфурт, Македонија се презентира со осмислен концепт и романот „Нишан“ на Блаже Миневски.

default

Под мотото „Откријте ја Македонија“ на Саемот на книги во Франкфурт годинава се претставува книгоиздавателството на Македонија. Централен настан на неколкудневната промоција на историските и природните богатсва на Македонија се претсавувањето на историските и природните богатства на Македонија како и пртставување на романот „Нишан“ на Блаже Миневски.

Слушнете го разговорот со Дејан Павлевски од „Матица македонска“ за годинешниот настап на Македонија на Саемот во Франкфурт.

Автор: Александра Трајковска

Редактор: Жана Ацеска

Реклама