Новата Опел Астра ќе се произведува во Германија | Вести | DW | 18.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Новата Опел Астра ќе се произведува во Германија

Работата на германската фабрика за автомобили Опел која се наоѓа во Бохум засега е осигурана. Концернот мајка Џенерал Моторс одлучи наредната генерација од моделите Астра да се произведуваат во Бохум:

О-Тон

Нашата фабрика воГерманија во Бохум ќе ја добие новата астра. Така целосно ќе можеме целосно да ја ставиме во функција – изјави Карл Петер Форстер претседател на Џенерал Моторс Европа

Според информации од раководството на Џенерал Моторс во блиска иднина нема да биде затворен ниту еден производните погони во Европа.