Невреме во Германија | Вести | DW | 22.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Невреме во Германија

Ѓ

Ноќеска јужните делови на Германија беа зафатени од силно невреме со град и силни дождови. Една жена го загуби животот, најмалку 20 лица се повредени. На повеќе места е дадена узбуна за катастрофа. Забележани се случаи за еден час да наврне до 80 литри дожд на квадратен метар.