Најдобрите моменти од Еуро2016 | Сите содржини | DW | 12.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Најдобрите моменти од Еуро2016

Европското првенство во фудбал, за првпат во новиот формат со 24 тимови, донесе многу убави приказни, иако фудбалската понуда не беше најдобра. Ова беше првенство на аутсајдерите.

Прочитај го и ова