Милошоски: Македонија меѓу првите ќе го признае статусот на Косово | Вести | DW | 26.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Милошоски: Македонија меѓу првите ќе го признае статусот на Косово

Македонија меѓу првите земји ќе го признае Косово, изјавил, министерот за надворешни работи Антонио Милошоски за косовските медиуми. “Официјално Скопје е заинтересирано што побрзо во СБ да се одреди статусот и потоа Македонија да ја признае оваа нова реалност“, изјавил Милошоски за Косовската радио телевизија додавајќи дека „Косово заслужува да има свој статус.“