Меркел во Грција | Вести | DW | 20.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Меркел во Грција

*

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска е во Атина, каде со грчкиот премиер Костас Караманлис ќе разговара за унапредување на односите меѓу двете земји. Двајцата политичари според најавите ќе разговараат за европската политика, проблемот со Кипар, како и односите со Турција. Меркел ќе зборува и пред германско грчката стопанска комора.