Малиот Меси од Сарај | Панорама | DW | 18.09.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Малиот Меси од Сарај

Адмир Љатифи од скопски Сарај е еден од најголемите таленти во јуниорскиот фудбал во Македонија.

Воодушевува со техника и фудбалска мудрост, носи дрес со ист број како ѕвездата на светскиот фудбал Лео Меси. Адмир Љатифи тренира фудбал три години, а кога ќе порасне сака да игра за Барселона. Талентите како него влеваат надеж за подобра иднина на македонскиот фудбал. 

Гледај видео 03:16
Now live
03:16 минути

Малиот Меси од Сарај

Аудио и видео прилози на оваа тема

Поврзана содржина

Реклама