Македонија – Косово – екстрадиција | Вести | DW | 13.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Македонија – Косово – екстрадиција

*

Македонските власти побараа екстрадиција на Заим Аљили, кој побегна на Косово по инцидентот кај Ваксинце во кој животот го загуби командир на полицијата. Барањето на Министерството за правда е упатено директно до УНМИК и ги опфаќа сите дела за кои се води постапка против Аљили.