Лука Јовиќ: Роден победник кого го бара половина Европа | Старт | DW | 15.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Лука Јовиќ: Роден победник кого го бара половина Европа

Лука Јовиќ ѝ дава белег на оваа сезона на Бундеслигата во дресот на Ајнтрахт Франкфурт. Европски клупски великани подготвуваат десетици милиони евра за да го доведат во своите редови. Како Јовиќ стана она што е денес? Екипата на ДВ истражуваше во Белград и ФК Црвена звезда и разговараше со Лука Јовиќ.

Гледај видео 02:28