Лидерска средба во Скопје | Вести | DW | 26.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Лидерска средба во Скопје

*

Политичките лидери од власта и опозицијата во Македонија, на средба во Скопје го разгледуваат предлогот за закон за јавен обвинител. Средбата е продолжение на минатонеделните разговори на кои беше постигната начелна согласност за деблокирање на судките реформи. Партиските лидери треба да се договорат и околу конечниот состав на Републичкиот судски совет во кој треба да се именуваат уште пет членови, тројца по предлог на собранието, а двајца по предлог на претседателот на државата.