Конгресот со временски план за повлекување од Ирак | Вести | DW | 13.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Конгресот со временски план за повлекување од Ирак

*

Американскиот конгрес одново усвои временски план за повлекување на трупите од Ирак без оглед на заканите со вето од страна на американскиот претседател Џорџ Буш. Според планот америакснкатат армија веќе за четири месеци би требало да почне да се повлекува . Буш уште еднаш потврди дека нема да ја менува стратегијата за Ирак.